1. ULUSLARARASI EBELİKTE EĞİTİM ARAŞTIRMA GELİŞTİRME (EBEARGE) KONGRESİ

 “Ebelik Uygulamaları ve Eğitim İle İlgili İnovatif Çalışmalar Sergisi”

Başvuru ve Değerlendirme Koşulları

Amaç

“Ebelik Uygulamaları ve Eğitim İle İlgili İnovatif Çalışmalar Sergisi”;  ebeler, ebelik öğrencileri ve ebelik alanında çalışan akademisyenler için eğitimde ya da sağlık hizmetlerinde kullanılmak ve yenilikçi bir bakış açısı yaratmak üzere yaratıcı çalışmaların geliştirilmesine, meslek üyeleri arasında etkileşim sağlanmasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

 

Başvuru Koşulları

  1. Bireysel ya da ekip şeklinde katılım mümkündür.
  2. Sergi Etkinliğine katılım için başvuracak kişi ya da kişilerden birinin kongreye kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

 

Nasıl Başvurulur?

Başvurular internet üzerinden yapılır. Başvuru yapan kişi ya da kişiler hakkında bilgilendirme yapılması, geliştirilen tasarım/materyale ilişkin açıklayıcı bilgi sunulması istenir.

Başvurular 16 Eylül 2018 tarihine kadar ebearge@motto.tc mailadresine katılım formu gönderilerek yapılır. Geliştirilen tasarım/materyale ilişkin amaç ve yöntemi içeren maksimum 500 kelimeden oluşan bir özet hazırlanır. Geliştirilen tasarım/materyale ilişkin en az bir görsel forma yüklenmelidir.

 

Değerlendirme

Ebelik uygulamaları ve eğitim ile ilgili inovatif materyallerin kongreye kabulü açısından değerlendirme süreci,  beş kişiden oluşan bir jüri tarafından yürütülecektir. Başvurusu yapılan görsel materyallerin ön değerlendirmesi internetten yüklenen görüntüler ve özet metin üzerinden yapılacaktır. Sergide yer almaya hak kazanan materyaller kongre günlerinde belirlenmiş özel alanda sergilenecek, aynı alanda jüriler tarafından değerlendirme ölçütlerine göre incelemeye tabii tutulacaktır.

 

Değerlendirme Ölçütleri

 

Ödüller

Jüri değerlendirmesi sonucu değerlendirme ölçütlerini en iyi karşılayan tasarımlara Ebelikte Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği (EBEARGE) tarafından; Birincilik ödülü ve Teşvik Ödülü verilecektir.

 

Telif Hakkı ve Materyallerin Geri Verilmesi

Gönderilen bütün materyallerin telif hakkı kişilere aittir.  Bu materyaller “1. Uluslararası Ebelik Eğitim Araştırma Geliştirme (EBEARGE) Kongresi’nde sunulmuştur” ibaresi ile EBEARGE’ye atıfta bulunmak koşuluyla her türlü yayında kullanılmasını kabul etmiş sayılırlar. Sergiye gönderilen materyaller katılımcılarına geri verilecektir.

 

Sergi Kuralları

  1. Katılımcılar materyallerini ve diğer malzemelerini sunum öncesi masalarına yerleştirmelidirler.
  2. Materyallerin sunum ve güvenliğinden katılımcı/katılımcılar sorumludur.
  3. Sergi salonunda masa, pano ve poster asmak için ekipman temini kongre organizasyon şirketi tarafından yapılacaktır. Bunun dışında gerekli olan malzemeler materyal sahiplerine aittir.
  4. Jüri değerlendirmeleri için materyal başında belirlenen saatlerde tanıtım yapılacaktır.  Katılımcıların materyallerinin tanıtımına ilişkin hazırlık yapmaları önemle rica olunur. 
  5. Ödüllendirilen tasarım/materyallerin tanıtılması için kongrenin son günü sözel sunum gerçekleştirilecektir (yaklaşık 15 dakika).

KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ